Pomůžeme vám se záchranou dat z RAID pole!
HOTLINE: 777 712 650

Vyzvedneme

Možnost vyzvednout po celé ČR

Posoudíme zdarma

Provedeme zdarma vstupní diagnostiku

Zachráníme

Pokud data nezachráníme, nic neplatíte

 

Záchrana dat z diskového pole RAID

V čem je záchrana dat z RAID pole atypická? Jakých se administrátoři a technici dopouštějí nejčastěji chyb? Kdo a jak si s tím umí poradit a co dělat proto, aby u vás tento problém nenastal? Čtěte dál a zjistěte to. Otázky zodpovídá odborník na záchranu dat z RAID polí ze společnosti Datahelp Štěpán Mikeš:

Největším problémem při záchraně dat z raid pole se v poslední době ukazuje lidský faktor. Z diskového pole ve firmě např. vypadne jeden disk. Pole se nechá dál běžet degradovaně. Technici si většinou řeknou, že dokud to běží, tak to nechají a že někdy později vadný disk vymění. Chvíli se nic neděje a pole funguje relativně v pořádku. Potom na to ale zapomenou a disk nevymění. Nešťastnou shodou okolností z pole vypadne i další disk a najednou nastane malér. Pole je nefunkční.

Při záchraně dat z polí pak také často řešíme problém, z čeho ho vůbec poskládat zpět? To je dost velký oříšek. Často to nastavení neví ani sami administrátoři daného pole. V situaci, kdy se Vám díky rozpadu pole v továrně zastaví výroba, nebo přestane prodávat e-shop a ztráta se zvětšuje každou minutu, je rychlý a přesný zásah k nezaplacení. Naštěstí už díky celé řadě zkušeností a úspěšných rekonstrukcí a obnov dat z různě poškozených polí víme, jak si poradit.

Zrychlili jsme záchranu dat z RAID pole SAS disků (smart array)

V nedávné době se nám v laboratoři Datahelpu podařilo přijít na to, jakým způsobem efektivněji řešit maléry u některých typů diskových polí. Konkrétně to bylo RAID pole SAS disků v serverech od HP (smart array). Už jsme to uměli řešit dřív, nyní jsme ale přišli na fígl, který celkový postup dost urychlí. Optimalizovali jsme náš algoritmus. Většinou jsou tyto havárie z řad kritických, protože mají v polích citlivá nebo důležitá data firmy, servery atd. Dříve byla běžná doba opravy okolo 24h, teď jsme schopni vše udělat za 12h. Záleží samozřejmě na velikosti pole a počtu disků v poli, celkově ale jde o značné urychlení procesu záchrany dat z RAID pole. A to je pro firmy moc velká pomoc.

Jak postupovat v případě poruchy diskového RAID pole?

Porouchalo se vám RAID pole a potřebujete ho obnovit, nebo z něj alespoň získat cenná data? Dříve než nás kontaktujete, zkuste sehnat co nejvíce dostupných dat o jeho konfiguraci a nastavení.

U těžkých poškození nám také pomůže, když budete schopni charakterizovat typ dat, která na diskovém poli byla uložena. Šlo o běžné dokumenty, fotky, databázi produktů, videa nebo například o účetnictví?

V urgentních případech jsou vám naši technici k dispozici nonstop.

 
Copyright © 2011 DATAHELP, všechna práva vyhrazena